top of page

Niebezpieczne zdarzenie na zakręcie, mogło być gorzej! Droga między Trzebnicą a Obornikami Śl.


Niebezpieczne zdarzenie na zakręcie, mogło być gorzej!

W Piątek 20 października doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji na drodze wojewódzkiej 340 z Trzebnicy prowadzącej w kierunku Obornik Śląskich na wysokości skrętu obok Malczowa doszło do niebezpiecznego zdarzenia, któremu towarzyszyła dramatyczna kulminacja.


Kierująca Citroenem, jadąca w stronę Trzebnicy, niespodziewanie utraciła widoczność, gdy z niewyjaśnionych przyczyn podniosła się maska jej pojazdu. W rezultacie uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Na szczęście, żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.


Nie tylko warunki pogodowe, ale również niewłaściwe funkcjonowanie pojazdów przyczyniają się do wzrostu ryzyka na drogach. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina o konieczności regularnych przeglądów technicznych.


W trakcie zabezpieczania miejsca zdarzenia, kamera była świadkiem kolejnej dramatycznej sytuacji. Auto na zakręcie próbowało wyprzedzić ciężarówkę, gdzie policjant kierujący ruchem dał znak do zatrzymania. Na szczęście, dzięki błyskawicznej reakcji, udało się uniknąć kolejnego tragicznego zdarzenia.


W obliczu dzisiejszych incydentów, zwracamy się z apelem o zwiększoną ostrożność na drogach, szczególnie w warunkach utrudnionych przez mgłę i śliskość nawierzchni.


Comments


bottom of page