top of page

Wypadek drogowy w Szewcach: Senior dachował na drodze wojewódzkiejWypadek drogowy w Szewcach: Senior dachował na drodze wojewódzkiej

We wtorek, 14 listopada, na drodze wojewódzkiej 342 w miejscowości Szewce doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jak informuje mł. asp. Lidia Łynko z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, 77-letni kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do dachowania.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 8:00. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego trzebnickiej komendy. Wstępne ustalenia wskazują, że senior, mieszkaniec powiatu, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Na prostym odcinku drogi stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania do rowu i dachowania. W wyniku wypadku uszkodzona została również barierka drogowa.

Kierowca, podróżujący samochodem marki Volkswagen, był trzeźwy – potwierdziło to badanie alkomatem. Na szczęście w zdarzeniu nie odniósł on poważnych obrażeń.

Za swoje działanie 77-latek został ukarany mandatem karnym, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz obowiązujących przepisów, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.
留言


bottom of page