top of page

Błażej Kalinowski bohaterem meczu: LKS Dolpasz Skokowa wygrywa z ULKS Sparta Skarszyn

Dolpasz Skokowa wygrywa 1:0 ze Spartą Wszemirów

LKS Dolpasz Skokowa wygrywa z ULKS Sparta Skarszyn decydująca bramka Błażeja Kalinowskiego: LKS Dolpasz Skokowa pokonuje ULKS Sparta Skarszyn.

Decydująca bramka Błażeja Kalinowskiego: LKS Dolpasz Skokowa pokonuje ULKS Sparta Skarszyn

Wszemirów, Gmina Prusice, 09.09.2023 - Piąta kolejka ligi piłkarskiej była dla drużyny LKS Dolpasz Skokowa okazją do rehabilitacji po ostatnich porażkach. W sobotnim meczu, który odbył się w Wszemirowie, gospodarze zmierzyli się z ULKS Sparta Skarszyn. Była to o tyle wyjątkowa konfrontacja, że drużynę gości prowadził były zawodnik Dolpaszu, Michał Jankowiak.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek, choć zespoły intensywnie walczyły w środkowej strefie boiska. Gospodarze pokazali jednak, że mają zamiar zatrzeć złe wspomnienia po ostatniej porażce w Żmigrodzie.

W drugiej połowie bohaterem dnia okazał się Błażej Kalinowski, który w 73. minucie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Dolpasza. Jego bramka była wynikiem dobrze zorganizowanej akcji i zdecydowała o wyniku meczu, kończąc go w stosunku 1:0 dla gospodarzy.

Zwycięstwo w tym meczu to dla drużyny z Wszemirowa znaczący krok na drodze do odzyskania pewności siebie. Pokonanie Sparty Skarszyn, zwłaszcza pod wodzą byłego zawodnika, to na pewno duży morale booster dla całego zespołu przed nadchodzącymi wyzwaniami ligowymi.