top of page

VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga! Dwa dni przed urodzinami patrona Festiwalu.

25 lutego 2023 r. o godz. 18:45 - w Lubinie odbędzie się finałowy koncert. Wstęp wolny. W kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie w roku 2022 zrekonstruowano organy firmy Liebeherr. Jest to instrument w stylu barokowym, którego możliwości zaprezentuje dr Maciej Bator ze Świdnicy. Oprócz niego publiczność usłyszy także Rodzinne Trio Wiolonczelowe z Warszawy w składzie: prof. Andrzej Wróbel, jego żona – Elżbieta Piwkowska-Wróbel oraz ich córka – Anna Wróbel. Trio wykonuje zarówno utwory napisane w oryginale na ten skład instrumentalny, jak też aranżacje i opracowania najpiękniejszych miniatur z polskiej i światowej literatury muzycznej.
W programie około godzinnego koncertu znajdą się utwory m.in. kompozytorów takich, jak: Georg Friedrich Haendel, Alfredo Piatti, Karol Skarżyński.

Dyrektor artystyczna Festiwalu: Zuzanna Bator Organizatorzy: Fundacja Dobrej Muzyki i Miasto Lubin Partnerzy: Fundacja PZU, Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki (regularni Darczyńcy Fundacji) Koncert odbywa się w ramach „VII Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga”. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji PZU.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page