top of page

POLICJANCI I HARCERZE RAZEM O BEZPIECZEŃSTWIE


Bezpieczeństwo to priorytet, o czym przypomnieli policjanci podczas kontroli obozowiska harcerskiego w kompleksie leśnym kolo Niedar. Dzieci i młodzież w ramach kampanii Bezpieczne Wakacje, Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą instruowani są jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, co robić i gdzie szukać schronienia gdy nagle zmieni się pogoda.


Harcerze na obozowisku w lesie
Harcerze na obozowisku w lesie

POLICJANCI I HARCERZE RAZEM O BEZPIECZEŃSTWIE.

Przez cały okres wakacyjny policjanci prowadzą kontrole miejsc wypoczynku letniego. Odwiedzają uczestników kolonii, półkolonii, obozów, w tym również obozów harcerskich. Ostatnie z takich wizyt miały miejsce w sobotę tj. 6  lipca br. w lesie w okolicach miejscowości

Niedary.


kuchnia harcerska
kuchnia harcerska

kuchnia harcerska w plenerze
harcerze w plenerze

kuchnia harcerska
kuchnia harcerska

kuchnia harcerska
kuchnia harcerska

Policjanci z Trzebnicy w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” omówili podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Zwracali uwagę na wzajemną asekurację oraz pomoc, zawsze w granicach własnych możliwości. Mundurowi przypomnieli również o ogólnych zasadach bezpieczeństwa w domu, poza domem, na drodze. W trakcie rozmów z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” poruszony został temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania środków odurzających, w tym również dopalaczy oraz konsekwencji prawnych z tym związanych.


asp. Lidia ŁynkoKPP w Trzebnicy

Comments


bottom of page