top of page

W hołdzie wielkiemu patriocie Kornelowi Morawieckiemu


W hołdzie wielkiemu patriocie Kornelowi Morawieckiemu.

Symboliczne złożenie wieńców pod pomnikiem w Obornikach Śląskich oraz Msza i Ognisko w Golędzinowie.

Każdego roku, z okazji imienin Kornela, rodzina, przyjaciele i sympatycy potykają się, aby uczcić pamięć jednej z najważniejszych postaci w historii Polski. Uroczystości zaczynają się od symbolicznego złożenia wieńców i zapalenia zniczy następnie msza za jego duszę w Golędzinowie, a później spotkanie przenosi się pod las, do domu, który sam wybudował. Tam, przy ognisku, jest okazja wspominać i rozmawiać o ważnych dla nas rzeczach.

Nie można przemilczeć, że Kornel był kawalerem Orderu Orła Białego - najwyższego odznaczenia w Polsce. Jako twórca Solidarności Walczącej, wierzył i walczył za wolną Polskę w czasach, gdy wielu tego nie robiło. Nawet w ciężkich momentach, nie stracił wiary w lepszą przyszłość dla naszego kraju.

Jego determinacja, odwaga i bezkompromisowość są dla nas wszystkich przykładem, jak można i należy walczyć o swoje ideały. Ognisko w domu, który wybudował, to nie tylko doskonała okazja do wspomnień, ale też inspiracja do przemyśleń o tym, jak możemy działać na rzecz dobra naszej ojczyzny.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć Kornela i przypomnieć sobie o jego nieocenionym wkładzie w historię Polski. Jest to również okazja, żeby porozmawiać o ważnych rzeczach, które nas dotyczą jako społeczność i jako naród.

Niech to spotkanie będzie hołdem dla wielkiego człowieka i przypomnieniem, że warto być jak Kornel - wierzyć, walczyć i nigdy się nie poddawać.

Comments


bottom of page