top of page

XII Narodowe Czytanie w Niesamowitej Scenerii Złotówka – Aktorzy Opowiadają o Filmowych Przygodach


uczestnicy narodowego czytania 2023
XII Narodowe Czytanie w Złotówku

XII Narodowe Czytanie w Niesamowitej Scenerii Złotówka.


8 września w Złotówku, w ramach Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, odbyło się XII Narodowe Czytanie.


Wydarzenie rozpoczęła Wójt gminy Zawonia, Agnieszka Wersta. Jej zaangażowanie w kwestie kultury i edukacji znów dało o sobie znać.


Sygnały Myśliwskie na Rozpoczęcie

Tradycyjnie dla miejsca, otwarcie uświetniła grupa leśników, którzy zaprezentowali sygnały myśliwskie. To właśnie oni nadali ceremonii wyjątkowy, uroczysty ton.


Główna Część Wydarzenia – Czytanie "Nad Niemnem"

W urokliwej okolicy nad stawem w Złotówku, społeczność gminy Zawonia zebrała się, aby wspólnie czytać słynne dzieło "Nad Niemnem". Atutem miejsca była jego niezwykła malowniczość, która dodała czytaniu specjalnej atmosfery przenosząc się w klimat literatury.


Niezwykłą atrakcją wydarzenia była obecność znanych aktorów Iwony Katarzyny Pawlak i Adama Marjańskiego, którzy odczytali fragment lektury, a po jej zakończeniu podzielili się swoimi filmowymi przygodami oraz wspomnieniami z planu filmowej adaptacji "Nad Niemnem".

Nieocenioną wartość dla całego wydarzenia dodała rozmowa z gośćmi prowadzona przez Magdalenę Musiał. Jako doświadczona bibliotekarka i pasjonatka literatury, umiejętnie wydobyła z gości ciekawe anegdoty i refleksje na temat ich ról.


Narodowe Czytanie w Złotówku okazało się wyjątkowym wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Nie możemy się doczekać kolejnej, trzynastej edycji, i zastanawiamy się, który klasyk polskiej literatury będzie czytany za rok. O jednym można być pewnym: gmina Zawonia potrafi zorganizować wydarzenie kulturalne na najwyższym poziomie.


Redakcja Telewizji Wzgórz Trzebnickich gratuluje organizatorom i z niecierpliwością czeka na kolejne edycje tego niezwykłego wydarzenia.


aktorzy podpisują autografy
Iwona Katarzyna Pawlak i Adam Marjański

Aktorzy opowiadają anegdotki z planu filmowego "Nad Niemnem"
Złotówek XII Narodowe czytanie "Nad Niemnem"


słuchanie opowieści aktorów
Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta i Przewodnicząca Rady Grażyna Ogrodowicz-Nitka

Słuchanie opowieści aktorów
Rozmowa z aktorami filmu "Nad Niemnem"


Comentarios


bottom of page