top of page

Zwycięstwo w Orbicie dla Śląska Wrocław

Zaktualizowano: 1 maj 2021

W sobotnie popołudnie we wrocławskiej „Hali Orbita” spotkały się trzeci w tabeli I Ligi Mężczyzn gr. B - Śląsk Wrocław z ostatnim Szczypiorniakiem Gorzyce. Miejsca w tabeli wskazywały, że może być to mecz bez większej historii, ale już nie pierwszy raz mogliśmy się przekonać że piłka ręczna pisze różne scenariusze.

Bardzo szybki początek spotkania spowodował ze już w 5’ widzieliśmy wynik 4:3. Do 15’ Śląsk potrafił wypracować sobie maksymalnie 2 bramki różnicy, ale przyjezdni szybko potrafili odrabiać straty, a nawet w 17’ wyjść na prowadzenie 11:12. Jednak pozostała cześć pierwszej połowy należała do gospodarzy. W 23’ osiągnęli oni swoje najwyższe prowadzenie przed przerwą 17:14. Po 30 minutach sytuacja przyjezdnych nie była zła bo na tablicy wyników widniał wynik 19:17 dla Śląska. Ambitnie grający goście mogli mieć nadzieję, że jeżeli druga odsłona będzie równie wyrównana to wynik pozostanie kwestią otwartą.

Jednak druga cześć spotkania to już przede wszystkim zupełnie inaczej wyglądający Śląsk. Kapitalnie w bramce gospodarzy spisywał się Michał Letki, a skutecznie kontry na bramki zamieniali dwaj skrzydłowi Śląska Burzyński i Markiewicz. W 43’ po rzucie Krzysztofa Dutkiewicza z siedmiu metrów Szczypiorniak tracił do Wrocławian tylko 3 trafienia ( 26:23 ) i była to najniższa różnica bramkowa w drugiej części tego spotkania. Od tamtego momentu znów skuteczne interwencje bramkarza Śląska i pewnie zamieniane na bramki kontrataki spowodowały że gospodarze „odjechali” przyjezdnym jeszcze bardziej. Trener Palica dał w końcówce zagrać wszystkim swoim zawodnikom a oni odpłacili się celnymi rzutami (wszyscy zawodnicy „z pola” zaliczyli trafienie), co w końcowym rozrachunku dało okazałe zwycięstwo Śląskowi 39:29. Śląsk teraz czeka dłuższa przerwa, związana z pauzą w następnej kolejce. A już 15 maja podopieczni braci Paliców udadzą się na spotkanie do Gorzowa, które może zadecydować o tym który zespół sięgnie po mistrzostwo 1 ligi mężczyzn grupy B.

WKS Śląsk Wrocław - SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 39:29 (19:17)

WKS: Młoczyński, Galle, Letki - Okapa 1, Marciniak 2, Markiewicz 7, Koprowski 3, Burzyński 7, Mistak 3, Palica 1, Ziemiński 4, Ungier 1, Wiewiórski 5, Salacz 5.

SPR: Cieślak, Potocki – Pernak, Piosik 4, Łukaszewski, Jaruzel 1, Aleks 2, Marciniak, Jedwabny 6, Abdusalam 2, Błaszczyk 1, Ibron 1, Przyszlak 5, Potocki, Dutkiewicz 7.

Autor tekstu: Jan Feliszek